ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ РОБОТИ ВЧИТЕЛІВ - ДЕФЕКТОЛОГІВ:

* підвищення пізнавальної активності дітей шляхом залучення до пізнавання різних аналізаторів;
* формування якомога повних уявлень про довкілля;
* сприяння формуванню гармонійної особистості;
* розвиток творчих здібностей дітей;
* інтегрція в соціумі;
* ефективне відновлення зорових функцій, загального здоров'я і фізичного розвитку.

Організація корекційної роботи з дітьми, які мають порушення зору, спрямована на подалання вторинних відхилень, формування якостей гармонійної особистості, підготовку до інтеграції в соціум.

/Files/images/1 001 - копия.jpg /Files/images/1 001.jpg

Система роботи тифлопедагогів з розвитку у слабозорих дітей зорового сприймання, навчання способів обстеження предметів, розширення активного словника, корекції психічних процесів відбувається під час підгрупових та індивідуальних корекційних занять, спрямованих на:

* відтворення та розвиток пізнавальних можливостей зорового аналізатора;
* забезпечення всебічного розвитку розумових та фізичних здібностей;
* відтворення первинно порушених зорових функцій;
* попередження вторинних відхилень;
* формування у дітей з порушеннями зору компенсаторних способів сприйняття;
* підготовку дітей до успішної адаптації в соціумі, а також навчання у школі.

/Files/images/defektologi/IMG_2355.JPG

Під час навчання відбирається необхідний для засвоєння обсяг знань з кожної теми, яка вивчається, а також враховуються специфічні вимоги до організації занять:

* дотримання режиму зорових навантажень;
* періодичне змінювання видів діяльності дитини, проведення фізкультхвилинок, гімнастики для очей;
* спеціальний підбір наочності з урахуванням характеру порушень зору;
* виконання заходів щодо профілактики як загального, так і зорового втомлювання;
* обов'язкове виконання рекомендацій лікаря-офтальмолога стосовно використання оклюзій та окулярів;
* дотримання норм освітлення;
* розсаджування дітей на заняттях за характером зорової патології;
* дотримання норм тривалості занять тощо.