Перегрівання, тепловий та сонячний удар у дітей

/Files/images/sontse/21.jpg

Тепловий удар — патологічний стан організму, обумовлений загальним перегріванням організму. Сонячний удар — різновид теплового удару, що виникає при прямому дії сонячних променів на голову дитини.

Існують сприятливі фактори теплового удару: занадто теплий одяг, недостатнє питво, надмірна вага дитини. Тепловий удар може виникнути і в приміщенні, якщо в ньому жарко і задушливо.

Прогулянки під сонцем з непокритою головою можуть призвести до сонячного удару. Спочатку у дитини може відзначатися збудження, почервоніння обличчя, головний біль, нудота, блювота. У міру погіршення стану піднімається температура тіла, а шкіра стає сухою і гарячою, потовиділення припиняється, частішає серцебиття, виникає оглушення, можлива періодична втрата свідомості. У важких ситуаціях можуть спостерігатися порушення з боку дихальної системи (часте і поверхневе дихання), нервової системи (судоми, галюцинації, марення) і ін

Симптоми перегрівання:

• Млявість

• Нудота

• Запаморочення

• Сильне потовиділення

• Жага

• Температура тіла може підвищуватися

/Files/images/sontse/Depositphotos_3553940_S.jpg

Коли звертатися до лікаря:

1. Якщо температура тіла висока (39-41 ° С) і дитина не потіє. Можливо, що у нього тепловий удар, який може мати дуже серйозні наслідки, тому необхідно викликати «швидку».

2. Якщо температура у дитини вище 38,5 ° С — зверніться до лікаря.

3. Якщо симптоми перегрівання не зникають через 1-2 години і навіть посилюються — зверніться до лікаря.

/Files/images/sontse/2013070151d18e023fdb6-670x447.jpg

Перша допомога при перегріванні:

1. Віднесіть дитину з прямого сонячного світла в прохолодне приміщення і покладіть її.

2. Розстебніть на дитині одяг.

3. Якщо у дитини немає блювоти, давайте її воду або соки кожні 10-15 хвилин.

4. Прикладайте до шкіри дитини мокру прохолодну тканину і увімкніть вентилятор або обмахуйте дитини рушником.

/Files/images/sontse/малыш-на-пляже.jpg

Симптоми теплового удару:

• відсутність поту

• гаряча почервоніла шкіра

• головний біль або запаморочення

• сплутаність свідомості

• нудота, блювота

• судоми

• нерівний або слабкий і частий пульс

• втрата свідомості

•висока температура тіла (39-41 ° С).

Перша допомога при тепловому ударі:

1. Перевірте, чи немає в дитини ознак шоку. Якщо у дитини паморочиться голова, якщо він втрачає свідомість, а шкіра його стає блідою, холодною і вологою, якщо дихання у нього поверхневе і прискорене, а пульс слабкий і частий.

2. Віднесіть дитину з прямого сонячного світла. Відведіть або віднесіть дитини в тінь або прохолодне приміщення. Покладіть його на спину, трохи піднявши ноги. Розстебніть або зніміть з неї одяг.

3. Якщо ви підозрюєте у дитини тепловий удар, викличте невідкладну допомогу і приступайте до зниження температури. Це можна робити будь-яким з перерахованих способів:

• посадіть дитину в ванну з прохолодною, але не холодною, водою, яка доходить йому до пупка, і розтирайте його тіло губкою або рушником;

• поставте дитину під прохолодний душ або обливайте його водою із садового шлангу;

• помістіть дитини в прохолодну кімнату, укладіть поруч з вентилятором або кондиціонером і загорніть в мокрі простирадла або рушники.

4. Коли температура тіла знизиться до 39 ° С, витріть дитину, укладіть і накрийте сухим простирадлом.

5. На лоб, а також підключичні, пахвові, ліктьові, пахові, підколінні області (де проходять крупні судини) накладіть прохолодні примочки.

6. Давайте рясне пиття, воду при цьому можна трохи підсолити.

7. Обмахуйте дитини рушником або помістіть його поруч з вентилятором або кондиціонером. Якщо температура тіла знову підніметься, повторіть одну з охолоджуючих процедур.

Зверніть увагу!

При тепловому ударі не можна давати дитині ліки або тонізуючі засоби (наприклад, міцний чай і кава).

/Files/images/sontse/4143122_345f3330.jpg