Підписатися на RSS

Бережіть улюблені глазки!

Батьки зараз захоплені ранньою освітою дітей і занадто рано долучають дитину до читання , але їм обов'язково потрібно мати на увазі , що якщо у дитини до семи років погано розвинена аккомодація , а вони вже починають читати - загрожує короткозорість.

Перегляд телепередач і гра в комп'ютерні ігри стали все більш звичним проведенням дозвілля у дітей різного віку. Але по медичним рекомендаціям дошкільнятам можна дивитися телевізор не більше, ніж півгодини на день і на відстані не менше 3 метрів.

У кімнаті обов'язково має бути слабке освітлення - не можна дивитися в повній темряві. Починаючи з шкільного віку , можна дивитися і по годині , але краще з перервами. Дивлячись на екран , голову потрібно тримати прямо , а не збоку .

При перегляді кінофільму нехай очі переміщаються по всьому екрану , замість того , щоб уп'ястися на яку-небудь окрему частину . Під час тривалих сцен або в перерві між фільмами м'яко прикрийте очі на короткий час , щоб дати їм відпочити , розслабити м'язи і підкріпити нерви сітківки. Необхідно батькам самим дотримуватися цих правил і привчати своїх дітей.

Якщо дитині призначені окуляри , він повинен не тільки читати і дивитися телевізор в окулярах , а весь час носити їх. Дошкільнятам призначаються очки в основному для постійного носіння.

Що ж до комп'ютерів , то до трьох років спілкування з ним треба виключити. З трьох до семи років можна проводити не більше 15 хвилин перед дисплеєм , і не частіше двох разів на тиждень. І при цьому відстань до екрану має бути не менше 60-70 см.

До розвитку короткозорості призводять:

*
Погана освітленість робочого місця, особливо при штучному освітленні.

*
Непристосована чи погано пристосована меблі для занять. Особливо важливо , щоб в домашній обстановці розміри меблів також відповідали росту дітей.

*
Неправильна посадка дітей під час читання і письма - найважливіший фактор розвитку короткозорості. Шкідлива звичка читати і писати нахиливши голову , згорбившись , з нахилом в сторону, лежачи , в незручних положеннях сприяє ослабленню зору.

*
Розвиток короткозорості частіше буває при неправильному режимі дня , чергуванні навчання і відпочинку .

Кiлькiсть переглядiв: 380

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.