/Files/images/nadpisi/generator18.php.gif

Дуже часто батьки вважають , що дитину не варто долучати до музики , якщо сама дитина не проявляє до неї особливого інтересу. Це не зовсім вірно. Дитині необхідно слухати музику.Перший досвід такої діяльності малюк отримує в сім'ї , слухаючи музичні записи , спів дорослих. Не можна заперечувати позитивного впливу самостійної діяльності дитини на розвиток його музикальності , разом з тим тривалі спостереження за музичним розвитком дітей переконують в тому , що необхідною умовою такого розвитку на ранньому віковому етапі є спільне сприйняття музики. На жаль , батьки рідко слухають музику разом з дітьми. А між тим давно помічено , що музика - самий благодатний фон , на якому виникає духовна спільність між людьми. Вона допомагає встановити контакт між дорослим і дитиною.

У якій формі може бути виражено спільне сприйняття музики ? Воно і в співі дитини для своїх батьків , і в спільному виконанні танців , і в слуханні музики. У процесі спільного сприйняття у дитини виникає бажання поділитися своїми почуттями з дорослими . А це дуже важливо і для встановлення духовного контакту між дитиною і дорослим і для початкового етапу навчання слуханню музики. Якщо ви хочете навчити дитину слухати музику , постарайтеся спочатку самостійно відчути , зрозуміти той твір, який підібрали для малюка.

Всім відомо , що на відміну від такої галузі знань , як література , музика не розкриває , а передає настрій і думки композитора , і впливає , насамперед, на почуття слухача. Тому для початку краще вибрати невеликий твір з добре вираженим характером , настроєм і ясною мелодією. Після прослуховування заведіть бесіду з дитиною про прослуханої музиці. Головне , щоб прослуханий твір знайшло емоційний відгук у душі дитини . Маленькі діти охоче слухають народні мелодії , музику танечна характеру , люблять колискові . Як же вчити дитину слухати музику ? Існують самі різні прийоми . Якщо дитина слухає музику в самоті , то він може відволіктися. Але якщо ж цю музику дитина слухає разом з батьками , то він висловлює свої емоції , радіє . Дуже корисно слухати музику разом з однолітками , діти прагнуть , як можна яскравіше передати товаришеві свої враження від музики , висловити їх у руховій активності .

Маленькі діти з задоволенням слухають багато разів одні й ті ж твори . Дітям постарше подобається малювати під музику. Потрібно прагнути всіляко активізувати фантазію дитини при сприйнятті музики. Батькам можна придумати різні ігри , підібрати музичні уривки , що імітують шум моря , стукіт дощу і попросити дитину дізнатися відтворені у музиці явища . Якщо не всі відразу виходить , як вам хотілося , не показуйте свого засмучення , спробуйте розібратися в тому , що не вдалося із задуманого . Слід пам'ятати , що життя дитини не люблячого музику біднішими , ніж духовний світ його однолітка , який розуміє музику. Любіть своїх дітей !