ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ОЧЕЙ

/Files/images/zir.jpg

Дуже часто люди, які багато часу проводять за роботою на комп'ютері, або ж займаються іншими справами, що викликають напругу зору (різна робота з документацією, в'язання тощо) страждають від хронічної втоми очей. Втома очей може супроводжуватися почервонінням і болем в очах, які нерідко починають сльозитися, а також почервонілими і опухлими повіками.

Все це мало того, що позбавляє людину його привабливості (особливо цим стурбовані жінки), так ще часта напруга очей може істотно вплинути і на погіршення зору.

А так як у наш час комп'ютерних технологій, робота великої кількості людей полягає у постійному сидінні перед монітором, а більшість вже просто не уявляють собі життя без комп'ютера, то щоб хоч якось знімати регулярно з'являючу втому очей, допоможуть прості і нескладні вправи.

Вправи і гімнастика для очей при далекозорості

Патологія зору, за якій людині важко розглядати об'єкти, розташовані в поле його видимості, називається далекозорість. Захворювання змушує напружувати очні м'язи, що робить негативний вплив на здоров'я очей. Вони швидше втомлюються, виникають неприємні відчуття, можуть з'явитися «мушки», мігрень і запаморочення. Допомогти очам можуть регулярні заняття. Вправи для очей при далекозорості - дієвий і простий спосіб тренування.

Щоб контролювати зорове навантаження, фахівці рекомендують виконувати своєрідну зарядку для очей. Подібні тренування зменшать напруга, поліпшать кровообіг і допоможуть очним м'язам розслабитися. При щоденному виконанні такої гімнастики зникає відчуття різі, печіння, з'являється чіткість зору.

Найефективніші вправи

Солярій
Після тривалого читання або перегляду телевізора, очних м'язів необхідно розслабитися. Для цього знадобиться свічка. Слід запалити її і сконцентрувати погляд на мові полум'я. Періодично потрібно повільно і плавно здійснювати повороти корпуса тіла приблизно на 90°. При цьому корпус повинен бути розслаблений, думки усунуті від повсякденних турбот.

Тривалість заняття повинна становити близько 10 хвилин, протягом яких необхідно провести близько 160 поворотів (16 за хвилину). Подібне вправу можна виконувати, дивлячись на не надто інтенсивний, ранковий або вечірній, світло сонця, який замінить полум'я свічки.

Годинник
Закривши очі потрібно представити циферблат великих годин і робити обертальні рухи головою зліва-направо, а після - в протилежному напрямку. Повторюється рух 6 разів.

Масаж
Такий масаж допомагає досить швидко позбутися від напруги в м'язах і/або головного болю. Подушечки пальців ставлять на точки, розташовані біля самої основи брів з боку носа, і робити обертання з натиском. Потрібно 5 повторень.

Від втоми очей
Це зарядка є дуже ефективним заходом у боротьбі з далекозорістю. Займатися можна сидячи або лежачи. Найголовніше - максимально розслабитися. Для виконання необхідно прикрити долонями очі, прилягти або присісти в зручному положенні протягом 5 хв. Бажано щоб думки в цей момент були позитивними, можна уявляти, як з долонь виходить лікувальне тепло.

Пильний погляд
Для збільшення гостроти зору можна використовувати наступний прийом. Виконують його з закритими століттями. Носом необхідно плавно виводити букви, обертаючи головою. Можна писати будь-які слова.

Спостереження
Приємне і просте вправу. Полягає у спостереженні, переведення погляду на рухомі об'єкти або предмети. Наприклад, за летючими птахами, машинами, біжить собакою, що йде людиною.

Читаємо між рядків
Людині, яка страждає далекозорістю, не завадить наявність в арсеналі таблиці Сивцева. Саме її ми можемо бачити при візиті в кабінет офтальмолога. Читаючи її щоранку можна значно підкоригувати зір. Головне не вчитуватися у букви, а читати між рядків. «Читати» хвилин 15, щоб очі не встигли втомитися.
Процес читання корисно переривати, переводити погляд і перемикати увагу на різні об'єкти, що знаходяться навколо (пейзаж за вікном, землю, листя), або читати між рядків. Такий прийом дозволяє розслабити очі.

/Files/images/5003354ba95a6a7d0690fa6b843c3f89.jpg

Профілактичні вправи
Відомо, що профілактика - найефективніший метод лікування, і далекозорість не виняток. Вправи при далекозорості відмінно підійдуть людям, які мають схильність до цього захворюванняабо помітили його розвиток. Комплекс виконується сидячи.

1. Розташовуємося зручніше, спрямовуємо погляд вперед, тіло розслаблене. Плавно і повільно повертаємо голову вліво і погляд, після чого приймаємо початкове положення. Повільно повторюємо рух вправо і повертаємося. Необхідно виконати близько 5-10 поворотів в протилежні сторони.
2. Для виконання згинаємо в ліктьовому суглобі праву руку. Вказівний палець має бути на рівні очей, приблизно 30 см від них. Дивимося вдалину на протязі 2-3 секунд, потім «вивчаємо» кінчик пальця близько 4-5 секунд. Закінчуємо після 10 повторень.
3. Сідаємо на стілець, спину утримуємо рівне. Згинаємо руки і кладемо їх за голову, прогинаємося назад, при цьому ноги впираємось на шкарпетки, приймаємо початкову позицію, руки розслаблені. Їх можна опустити вниз або скласти на колінах. Всього 7 повторень.

/Files/images/prosti-porady.jpg

4. Сідаємо на стілець, обидві руки розслаблено звисають вниз. Піднімаємо праву руку і згинаємо її в ліктьовому суглобі, прикладаємо кисть долоні до плеча. Повторюємо рух з лівої рукою. Потім руки витягаємо паралельно підлозі і приймаємо вихідну позицію. Виконати 5 повторів.
5. М'якими рухами подушечок пальців масажуємо зверху вниз область шиї, потилиці. При бажанні можна погладжувати або енергійно розтирати.
6. Ліву руку піднімаємо і пальцями на рівні очей в 40-50 см від них здійснюємо плавні рухи по колу, в напрямку ходу годинникової стрілки. За пальцями стежимо, уникаючи поворотів голови. Повторюємо це ж вправу на іншу руку, змінивши напрямок рухів пальців. Потрібно 7 повторів.

Щоб домогтися найкращого результату, комплекс вправ при диагностируемой або ймовірній далекозорості краще виконувати щодня.

Важливо!
Людям з далекозорістю допоможе і зарядка для короткозорих. Тільки вправи необхідно виконувати з точністю до навпаки. Наприклад, якщо потрібно змінювати концентрацію погляду від віддаленого предмета до наближеного, то спочатку потрібно подивитися на той, який ближче, а після перемістити погляд на предмет, що далі.

Розслаблюючі вправи
Втома, викликана напругою очних м'язів, характерне для людей, які страждають далекозорістю. Зняти його допоможе проста гімнастика для очей при далекозорості.
• Встаємо рівне, випрямляти спину, спрямовуємо погляд вдалину і рахуємо до 5. Піднімаємо руку до тих пір, поки вказівний палець не виявиться на достатньому (близько 30 см) відстані і одній лінії з рівнем очей. Погляд концентруємо на кінчику носа і рахуємо до 5. Переходимо у вихідну позицію. Виробляємо 10 повторів.

• По черзі виробляємо і повільні плавні рухи головою в протилежні сторони. Проробляємо 3-4 повторення вправи.
• Закриваємо очі і міцно заплющує, вважаємо до 5, відкриваємо очі і 5 секунд відпочиваємо. Досить 7-8 повторень.
• Ставимо руки на пояс, лікті зводимо вперед. Після повільно відводимо їх назад і обережно прогинаємося. Рух повторюють 3-4 рази.
• Кладемо ліву руку на пояс, іншу на голову, напружуючись, повертаємося вправо і займаємо початкову позицію. Повторюємо 3-4 рази.

Порада:
Дієва зарядка, здатна допомогти в лікуванні далекозорості, як патології зору, - безперервне стеження за рухами вказівного пальця. Його потрібно повільно опускати і піднімати. Повторювати рух 10-12 разів.

Всі ці прийоми ефективні, дієві і доступні, виконати їх зможуть і маленькі, і старенькі! Було б бажання!
Стаття змусила задуматися? Знаходите її корисною або бажаєте щось додати? Читайте, діліться з друзями, коментуйте! Підтримуйте один одного, допомагайте, боріться з захворюванням! Нехай очі будуть здоровими!

https://youtube.com/devicesupport

https://youtube.com/devicesupport

https://youtube.com/devicesupport

Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.