3d для людей с косоглазием (новости офтальмологии)

3D для людей з косоокістю

Люди здатні сприймати тривимірні зображення не тільки обома очима одночасно , але й одним , повідомляє DeccanChronicle , посилаючись на підсумки дослідження Дханрадж Вішванат з Університету Сент- Ендрюса (Шотландія).Вчений стверджує , що домогтися 3D-ефекту легко , якщо подивитися через невеликий отвір. Використовувані в кіно сучасні тривимірні технології , базуються на системі двох видимих ​​образів ( свій на кожне око ) , що суміщуються після в єдину картинку в мозку людини. Таким чином , додається додатковий шар , який дає глибину зображенню.Однак обійтися без застосування цієї технології можна . У звіті , опублікованому журналом PsychologicalScience , опубліковані результати недавнього дослідження . Згідно з опублікованими даними , такий же ефект глибини може бути досягнутий , якщо людина дивиться на об'єкт одним оком крізь невеликий отвір , що підтверджено експериментально .
Шотландські дослідники придумали , як змусити одне око повірити , що він бачить об'ємне зображення. Виявилося , досить пропустити світло , що відображається звичайною картинкою , через маленький круглий отвір ( з невеликою апертурою ) .« Нами вперше експериментально доведено , що не варто вигадувати якихось особливих хитрощів для отримання тривимірного зображення. Даний ефект відомий давно, однак про нього, як правило, зазвичай забувають », - коментує доктор Дханрадж Вішванатх, керівник дослідження.

Вчені запевняють, що така методика дозволяє отримувати об'ємне зображення , не відрізняється за якістю від створюваного сьогодні кіноіндустрією. Нинішнє відкриття допоможе дивитися 3D фільми людям, які здатні бачити тільки одним оком, і тим, у кого існують проблеми з бінокулярний зір .В даний час команда Дханрадж Вішванатха зайнята тестуванням запропонованої ними нової технології на людях , які страждають косоокістю . Адже відомо , що близько 15 % жителів планети (в т. ч. деякі зірки , наприклад , Джонні Депп ) страждають від того , що очі їх мають недостатню ступінь вирівнювання .Дане відкриття буде досить корисно для людей з косоокістю , які, як правило , тривимірне зображення бачити не можуть. Разом з тим , розробка може стати в нагоді і у виробництві телевізійних приймачів з ультрависокою дозволом , в які можна буде додати функцію 3D.

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.